Sizin İçin Buradayız

Sigortalar


Kapat
Sigortalar

Kayıp/Çalıntı Güvencesi

adios kartınızın kaybolması ya da çalınması gibi kötü amaçlı kullanımlara karşı “Kayıp/Çalıntı Güvencesi” bulunmaktadır. Bu tür durumlarda yapmanız gereken tek şey, durumu anında 444 0 444 Yapı Kredi Telefon Bankacılığı’na bildirmektir.*

* Bildiriminden önceki 24 saat içerisinde gerçekleşen kötü amaçlı kullanımlardan doğan zararlardan, 150 TL ile sınırlı olmak üzere kart hamili sorumludur.

Alışveriş Güvencesi

Alışverişleriniz güvence altında...

adios kart kullanılarak satın alınan eşyalar, alışverişin yapıldığı tarihten itibaren 60 gün süreyle Alışveriş Güvencesi kapsamındadır. Alışveriş Güvencesi, malın çalınması veya zarar görmesi halinde geçerlidir. Kart hamili ile birlikte ek kartı olan tüm yakınları da bu hizmetten ücretsiz olarak yararlanabilir. Fakat, Alışveriş Güvencesi talebi sadece adına kredi kartı hesabı bulunan asıl kart sahibi tarafından yapılabilir.

Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

Seyahat Sigortası

Yurt Dışındayken de Güvence Altındasınız!

adios ile yurt dışı seyahatlerinizde geniş kapsamlı sigorta güvencesine sahipsiniz.

  • Ferdi Kaza Sigortası (teminat 100.000 ABD Doları'dır. 16 yaş ve altı çocuklar için 5.000 ABD Doları'dır.)
  • Acil Tıbbi Harcamalar & Acil Tıbbi Nakiller & Cenaze Nakli (toplam teminat 50.000 ABD Doları'dır. Acil tıbbi harcamalar için muafiyet bedeli 160 ABD Doları'dır.)
  • Kayıp Bagaj Teminatı (1000 ABD Doları'na kadar teminat altındadır. Muafiyet 80 ABD Doları'dır.)
  • Gecikmeli Kalkış (En fazla 12 saate kadar sigorta kapsamında olup, teminatı ilk 4 saatten sonra saat başına 15 ABD Doları'dır. Maksimum teminat 180 ABD Doları'dır.)
  • Bagaj Gecikmesi (En fazla 12 saate kadar sigorta kapsamında olup, ilk 4 saatten sonra saat başına 12,5 ABD Doları'dır. Maksimum teminat 150 ABD Doları'dır.)
  • Seyahat İptali (1.500 ABD Doları'na kadar teminat altındadır.)

Yurt dışı seyahat sigortası ile yurt dışı seyahatlerinde vize işlemlerinde talep edilen sigorta poliçesini ayrıca almanıza gerek kalmaz.
Sigorta kapsamından faydalanabilmek için kart sahibinin kendisiyle birlikte seyahat eden eşinin ve 19 yaşından küçük çocuklarının (herhangi bir öğrenim kurumuna devam etmesi halinde 24 yaşından küçük) seyahat biletlerinin tamamının (gidiş-dönüş ve tüm ilave parkurlar) adios kartla ödenmiş veya puanla alınmış olmalıdır. (Puan ile alınan biletler seyahat iptali sigortasının kapsamı dışındadır.)

Sigorta kapsamından yararlanma koşulları, sigorta istisnaları ve ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Facebook'ta PaylaşTwitter'da PaylaşKapat