Sizin İçin Buradayız

Harcama Ertele


Harcama Ertele

Harcama Ertele

adios'un "Harcama Ertele" fonksiyonu sayesinde, peşin ve taksitli alışverişlerinizi 1, 2 veya 3 ay erteleyebilirsiniz.

İşlemlerinizi erteleme talimatınızı İnternet Şubesi aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Katılım koşulları

  • Peşin ve taksitli harcamalarınızı erteleme işleminizi Yapı Kredi İnternet Şubesi'nde yer alan Harcama Ertele fonksiyonunu kullanarak 1, 2 veya 3 ay erteleme olarak gerçekleştirebilirsiniz.
  • İnternet Şubesi aracılığı ile iletilen erteleme talepleri dönem içinde yapılabilmektedir, Hesap Özetiniz kesildikten sonra iletilen erteleme talepleri gerçekleştirilememektedir.
  • Daha önceden Harcama Taksitlendir veya Harcama Ertele talimatı verilmiş bir harcama için ikinci kez Harcama Ertele talimatı verilemez.
  • Harcamanızı 1 ay ertelemeniz durumunda, harcamanız talimatınızı takip eden 2. Hesap Özetinize, 2 ay ertelemeniz durumunda talimatınızı takip eden 3. Hesap Özetinize, 3 ay ertelemeniz durumunda talimatınızı takip eden 4. Hesap Özetinize yansıyacaktır. Harcama Ertele talimatınız için alınacak faiz tutarı da harcamanızın yansıyacağı Hesap Özetinize yansıyacaktır.
  • Seçeceğiniz harcamanızı 1, 2 veya 3 ay ertelemeniz durumunda, harcama tutarının %2,19 (KKDF ve BSMV dahil)'u oranında faiz uygulanacaktır. Faiz tutarı, talimat verilen gün itibariyle ertelenecek gün sayısı üzerinden hesaplanacaktır. Faiz oranına KKDF ve BSMV dahildir.
  • Yasal düzenlemeler gereği Harcama Ertele özelliği telekomünikasyon, yemek, gıda, alkollü içecek, akaryakıt, kozmetik ve ofis malzemesi sektörlerinde; doğrudan pazarlama ile ilgili harcamalar ve yurt dışında yapılan harcamalarda; hediye kart ve hediye çeki alımlarında geçerli değildir. Taksit kısıtı olan sektörlere ait ürünlerin de satıldığı iş yerlerinden peşin yapılan harcamalar sonradan taksitlendirilememektedir.
  • Kuyum sektöründe yapılan harcamalarda en fazla 4 taksit; elektronik eşya ve bilgisayar alımlarında yapılan harcamalarda en fazla 6 taksit; taksite açık diğer sektörlerde en fazla 12 taksit yapılabilmektedir.
  • Harcama Ertele özelliği POS üzerinden gerçekleşen harcamalar için geçerlidir.
  • Joker Vadaa özelliği ile harcama anında ek taksit alınan bir işlem için Harcama Ertele talimatı verilemez.

Tüm kart işlemlerinizi Yapı Kredi İnternet Şubesi'nden hızlı ve güvenli yapabilirsiniz.

Hemen giriş
Facebook'ta PaylaşTwitter'da PaylaşKapat