Sizin İçin Buradayız

HGS (Hızlı Geçiş Sistemi)


Kapat
Hızlı Geçiş Sistemi

HGS (Hızlı Geçiş Sistemi)

Otoyol ve köprülerde Yapı Kredi HGS'nizi kullanın, gişelerde beklemeden geçin!

Otoyol ve köprü geçişlerinde kullanılan HGS (Hızlı Geçiş Sistemi), kolay, hızlı ve indirimli geçiş yapmayı sağlayan özel bir uygulamadır. Bankamızdan HGS etiketi alarak, HGS'nin avantajlarından hemen faydalanmaya başlayabilirsiniz. HGS'nizi İstanbullines’ın sunduğu Eskihisar-Tavşanlı hattında feribot seyahatlerinizde ve İDO İstanbul Deniz Otobüsleri’nin Eskihisar, Topçular, Harem ve Sirkeci iskelelerinden yapacağınız feribot seyahatlerinizde kullanabilirsiniz. Üstelik HGS’nizi artık İstanbul-Bursa-İzmir Otoyolu Osman Gazi köprü geçişlerinde de kullanabilirsiniz.

Nasıl başvurulur?

Yapı Kredi şubelerine başvurarak 1.,2., 3., 4., sınıf HGS etiketinizi ve 6.sınıf HGS kartınızı(motosiklet) anında teslim alıp kullanmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca Mobil Bankacılık ve Yapı Kredi İnternet Şubesi'nde Başvurular - HGS Başvuruları adımından, Yapı Kredi Telefon Bankacılığı'ndan 6-5 tuşlaması ile ya da cep telefonunuzdan HGS yazıp boşluk bırakarak TC kimlik numaranızı 4454'e SMS göndererek Yapı Kredi HGS başvurusunda bulunabilir, HGS etiketinizin adresinize ücretsiz olarak teslim edilmesini sağlayabilirsiniz. Yapı Kredi HGS alabilmek için Yapı Kredi kredi kartınız veya vadesiz mevduat hesabınız olması yeterlidir.

Artık bireysel internet bankacılığından HGS’niz ile ilgili bakiye görüntüleme, hareket izleme, otomatik talimat güncelleme ve başvuru süreci izleme gibi işlemlerinizi de yapabilirsiniz.

Nasıl kullanılır?

HGS etiketinizi, aracınızın ön camına monte etmeniz gerekmektedir. Yapı Kredi HGS ile paralı otoyol ve köprülerde, HGS'ye ayrılmış gişelerden aracınızla durmaksızın geçiş yapabilirsiniz. HGS gişesinden geçtiğinizde geçiş ücretinin ödenip ödenmediği HGS gişelerindeki elektronik panelden görülebilmektedir.

İstanbul-Bursa-İzmir Otoyolu Osman Gazi köprü geçişlerinde de kullanabilirsiniz. Osman Gazi Köprüsü geçişlerinde HGS bakiyenizin yeterli olmaması durumunda, Köprü geçiş ücreti tutarı HGS talimatının bulunduğu Yapı Kredi kredi kartı veya vadesiz hesabınızdan otomatik olarak alınarak HGS bakiyenize aktarılır. Böylelikle, köprü geçişiniz sırasında hiç beklemeden otomatik yüklenen bakiye ile geçiş ücretinizi ödemiş olursunuz. Seyahatinize hiç bir ek işlem yapmadan devam edebilirsiniz. Köprü geçiş tutarının HGS bakiyesine aktarılması için, HGS talimatınızın bağlı olduğu kredi kartınızda yeterli limit veya hesabınızda yeterli bakiye bulunması gerekmektedir. Köprü geçiş ücretlerini görüntülemek için tıklayınız.

Otomatik yükleme talimatı nasıl verilir?

  • Yapı Kredi HGS ürününe otomatik yükleme yapılması için adios'tan veya vadesiz mevduat hesabınızdan talimat verebilirsiniz.
  • Yapı Kredi HGS'nizi aldığınız sırada etiketinize yükleme yapmanız, otomatik yükleme talimatı vermeniz, minimum HGS bakiyesi ve otomatik yüklenecek tutarları belirlemeniz gerekmektedir. Bu tutarlar PTT'nin belirlediği miktarların altında olmamalıdır.
  • HGS bakiyeniz belirlemiş olduğunuz bakiyenin altına düştüğünde, seçtiğiniz otomatik yükleme tutarı kadar bakiye HGS'nize yüklenir.
  • PTT tarafından belirlenmiş olan minimum ilk yükleme tutarı, HGS bakiyesi ve yükleme tutarları aşağıdaki şekildedir.
  • İstanbullines’ın sunduğu Eskihisar-Tavşanlı feribot seferlerine HGS ile ödeyerek giriş yapmak isteyen müşterilerin, otomatik yükleme talimatlarını sefer ücreti tek seferde HGS’nin mevcut bakiyesinden karşılanabilecek şekilde daha yüksek tutarlı belirlemiş olmaları gerekmektedir. Özellikle bu hattı düzenli kullanacak müşteriler için geçiş esnasında sorun yaşanmaması için bakiye kontrolü önem taşımakta olup, geçiş esnasında HGS içerisinde yeterli bakiye bulunmaması durumunda HGS ile giriş mümkün olmayacaktır. İstanbullines Eskihisar-Tavşanlı feribot fiyat tarifelerini görüntülemek için tıklayınız.
 1. Sınıf Araç2. Sınıf Araç
İlk yükleme tutarı30 TL37,5 TL
Minimum HGS bakiyesi17,50 TL21,75 TL
Otomatik Yükleme Tutarı17,50 TL21,75 TL

HGS satış sözleşmesine ulaşmak için tıklayınız.

Kapat